Her Şeye Rağmen

Her Şeye Rağmen

Yaşamın size dağıttığı kağıtları değiştiremezsiniz, ancak onları nasıl oynayacağınıza siz karar verirsiniz.Cesaret göstermez ve inancınızı kaybederseniz esaret`e düşersiniz.Bu sebeple; asla pes etmeyin, durmayın ve her şeye rağmen yola devam edin.”

 

İlhan Ürkmez

Yazar, Yönetici, Eğitim Uzmanı ve Danışman

ilhanurkmez@yahoo.com

Herşeyin kazanılıp kaybedildiği bir kritik an mutlaka vardır.İşte bu kritik an`a geldiğinizde, ya her şeye rağmen ileriye gidecek (c)esareti gösterirsiniz yada büyük bir korku içinde esareti seçerek pes edersiniz.Esaretin içinde mahkumiyet, bir adım ilerisinde ise caseret vardır.Eğer başarınıza olan inancınızı keybederseniz esareti, her şeye rağmen inanmaya devam ederseniz (c)esareti sonuç yaparsınız.

Her şeye rağmen çalışmak ve pes etmeden herşeye rağmen çalışmaya devam etmek başarıya odaklı ve karakter sahibi bir insanın en büyük özelliğidir. Çünkü, hayatın güzelliği “Her şeye rağmen” cesaretle yapılan işlerin başarılmasında saklıdır. Şimdi siz, “Her şeye rağmen” yaptıklarınızı düşünün.

“Her şeye rağmen” çok önemlidir.

Mexico`da  “Her Şeye Rağmen” ismini taşıyan bir heykel vardır.Bu isim bu heykeli yapan kişiyi onurlandırmak için verilmiştir.Bu heykelin yapımı sırasında Heykeltraş bir kaza geçirir ve sağ elini kaybeder.Ancak  heykeli tamamlamak için çok ısrar eder ve kendini bu işe adar.Sol eli ile heykeli yontarak bitirir.Heykeltraş, her şeye rağmen  bu heykelini bitirdiğinde ona, bu ad verilir.

Sizinde hayatınızda zorluklar olabilir. ”Her şeye rağmen durmak yok yola devam”, demek gerekir.

Hayat; sizin yarattığınız ve oluşturduğunuz bir şeydir.Bazen karşınıza büyük zorluklar çıkabilir.Bu mümkündür.Unutmayın ki; yaşamın size dağıttığı kağıtları değiştiremezsiniz, ancak onları nasıl oynayacağınıza siz karar verirsiniz.Yaşam zorluklarla doludur, ama “Her şeye rağmen” adanarak çalışırsan, ödülleri de o derece boldur. Başarı yolunda korku büyür fakat azalmaz, tehlike büyür fakat küçülmez, cesaret gereksinimi artar fakat azalmaz olunca içinizde yankılanan sesten birine kulak vermek zorunda kalırsınız.Seslerden biri “Buraya kadar” derken, diğeri “Biraz daha cesaret” der.İşte o an ya birinci sese uyar pes edersiniz, yada ikinci sese uyar her şeye rağmen başarı yolunda yürümeye devam edersiniz. İşte bu sebeple, yapmanız gereken şey; başarı yolunda böylesi bir seçim anı gelmeden önce ikinci tür sesin etkisi altında kalmaya kendinizi hazırlamanızdır. Unutmayınız ve biliniz ki başarı; esarete düşecek korku içinde olmadan, her şeye rağmen korkuyu yenecek cesarette olan kişilerin hakkıdır.

İstersen inanırsın, inanırsan çalışırsın, her şeye rağmen çalışırsan alırsın.

Yüreğinizle yaşayın ve arzunuzun peşinden gidin. Yolda olun.Yoldan çıkmayın ve sadece yürüyün. Başarının gerçek yakıtı, sizi o başarıya götürecek yolda ne düşündüğünüz, ne hissettiğiniz ve neye inandığınızdır.Bu yolda her zaman dünden daha iyi ve daha büyük olun.Daha çok isteyin, daha çok inanın ve daha çok çalışın.Kendinizden ve emeğinizden hiç bir zaman şüphe etmeden her zaman bu yolda kalın.Unutmayın ki; her zaman sonucu belirleyen şans değil, ne kadar istekle, azimle, inanarak ve adanarak çalışıldığıdır.

Hedefinizi gerçekleştirme yolculuğunuzda öyle bir an gelir ki dışınızdaki herkes ve her şey size “pes etme” zamanınızın  geldiğini söyler.Onlar size dışardan baktıkları için gördüklerini söylerler.Siz içerden bakın ve onların gördüğünün tersine aslında yaşamakta olduğunuz bu başarısızlığınızın, gerçekleştirmeyi istediğiniz başarının hemen öncesindeki bir basamak olduğunu görün. Unutmayın ki; en büyük başarılar her zaman en büyük başarısızlıkları yaşayan kişilerin ileriye doğru bir adım daha atma cesaretleriyle ve gayretleriyle olur.İşte bu sebeple; en büyük darbeyi yeseniz de savaşmayı seçin, işler en kötüye gitse de pes etmeyin, ne istediğinizi bilin, azim gösterin ve çalışın, her şeye rağmen durmayın ve yola devam edin ve asla pes etmeyin

Bir insanın bir işi yapabileceğinin ve o işte başarılı olabileceğinin sınırı dışarda değil, kendi içindedir. Bu sınırı belirleyen tek şey ise o işi başaracağına olan inancıdır.Bu sebeple; insan başarıya olan inancı kadar başarılı olabilir ve en fazla ne olduğuna inandığı kişi olabilir.Nasıl ki bir bilgisayar programlandığının aksine sonuçlar üretemezse, insan da inancının ötesinde sonuçlar üretemez.Her insan yaptığı işi başarabileceğine inandığı kadar enerji üretir ve performans gösterir.

Bir işteki başarınız, o işin üstesinden gelebileceğinize olan inancınızın ve cesaretinizin oranı kadardır.Ne çok az ne çok fazla; sonuçlar her zaman size bağlıdır.Büyük sonuçları her zaman, büyük hayallere sahip olupta, içi dolu güçlü “Nedenleri”  ve “Niçinleri” olanlar yaratır.

Cesaret korkuyu yok etmek için değil, korkuya direnmek ve onu yenmek için vardır.İşte bu sebeple; hedefi olan her insan hedefini gerçekleştirecek kadar donanımlı ve cesur olmalıdır.Fakat; cesareti donanımından fazla olmamalı, ondan beslenerek doğmalıdır.Her insan hedefinin gerektirdiği kadar donanıma ve cesarete sahip olmayabilir, sahip olsa da sonucu belirleyen bu iki faktör aynı oranda değilde farklı oranlarda olabilir.Bu doğaldır.Önemli olan önce hedefin gerektirdiği kadar donanıma ve sonra da harekete geçecek kadar cesarete sahip olmayı başarabilmektir.Çünkü; başarı kişinin cesaretine ve bilgisine bağlı olarak gerçekleşir yada gerçekleşmez.Unutulmamalı ki; içi boş cesaret gösterisi cin olmadan adam çarpmaya benzer, donanımlı olmak her zaman cesaretli olmaktan daha çok amaca hizmet eder.

Cesaret göstermeyen ve inancını kaybederek pes eden kişi “esarete” düşer, asla pes etmeyen, durmayan ve her şeye rağmen yola devam eden kişi ise zaferler yaşayarak, her (z)aferin içinde ki “aferin” leri almayı hak eder.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ile Bilgi Alın!