Babamın Anlattıkları Kızımın Anladıkları

Program Tanıtım İçeriği :

Program; Danışman, Yazar ve Eğitimci Bir Babanın Lise`de okuyan ve üniversite sınavına hazırlanan kızıyla birlikte yazdığı “Babamın Anlattıkları & Kızımın Anladıkları” kitabının içindeki bilgilerin bir söyleşi formatında öğrencilere sunulduğu program özelliği taşımaktadır.

Kızına hayatı üfleyen bir babanın üniversite okuma hayalini gerçekleştirmiş kızıyla birlikte yaptığı bu söyleşi “Başarılı Öğrenciler Neyi Doğru Yaparlar?” sorusuna cevap ararken, aynı zamanda ebeveynlere  “Başarılı Anne ve Babalar Çocukları İçin Neyi Doğru Yaparlar?” sorusunu hem sorup hemde cevaplayarak hayatı üfleyen olgun anne baba olmaları için sonucu değiştiren ve iz bırakan derin bir iç görü kazandırmaktadır.

Sevgili öğrenciler; hayatı anlatan ve anlam katan, kişiliği olgunlaştıran, değişim yaratan, harekete geçirten, sonucu değiştiren ve iz bırakan bu söyleşide üniversite sınavını kazanmanın ve geleceğinize açılacak kapıların anahtarlarını bulacaksınız.

“Babamın Anlattıkları & Kızımın Anladıkları” söyleşi programı;

  • Öğrenciye yeterlilik duygusu kazandırır, zirve performansı yakalamasını sağlar ve başarıya odaklar.
  • Öğrencinin kişiliğini olgunlaştırır, hedefe odaklandırır ve başarısını arttırır.
  • Öğrencide davranışı değiştirir, değişim yaratır, ilham verir, sonucu değiştirir ve iz bırakır.

Bu söyleşinin amacı; zihinsel ve duygusal becerilerinin öğrencinin performansı üzerindeki önemli etkisini ona göstererek potansiyelinin keşfini sağlamak, sonra da üniversite sınavında gereksinim duyacağı performansın potansiyele eşitlendiği zirve performansın nasıl yakalanacağı konusunda öğrenci de bir farkındalık oluşturmaktır.

Bu sebeple bu söyleşi, öğrencinin sınavdaki performansının tutum ve davranışları tarafından belirlendiğine dikkat çekmek için dizayn edilmiş bir söyleşidir. Çünkü; tutum ve davranışlar iyiyse parazitleri azaltır ve yok eder, değilse performansın potansiyele eşitlenmesini engeller ve öğrenciyi başarısızlığa mahküm eder.

Konuşma Süresi : 90 Dakika

Not : Program öncesinde ve sonrasında isteyen öğrenciler için “Babamın Anlattıkları & Kızımın Anladıkları” kitabını baba-kız birlikte imzalayacaklardır.

WhatsApp ile Bilgi Alın!