Başarının Anahtarı Yürekten Adanmaktır

Programın Amacı ve İçeriği:

Başarı; insanın potansiyelini hayata yansıtarak gayret ile sonuç arasında bağlantı kurmasıdır. Bu tanımda çok önemli dört kavram ön plana çıkmaktadır; Potansiyel, Performans, Gayret ve Sonuç.Kazanan ile kaybeden arasındaki farkın, genetikle alakası yoktur, potansiyelle alakası vardır. Sorun sadece; potansiyelin performansa dönüşmesidir.

Her öğrencinin  mevcut kullanabildiği bir performansı, birde içerde saklı potansiyeli vardır. Öğrenci bu gizli potansiyelini keşfetmelidir. Performans; öğrenciyi engelleyen parazitlerin keşfini gerektirir ve potansiyelden parazitlerin giderilmesiyle elde edilir (Performans = Potansiyel – Parazit). Potansiyelin performansa dönüşmesini engelleyen ve gayret ile sonuç arasındaki bağlantının kurulmasını zorlaştıran parazitler her öğrenci de vardır ve farklıdır, fakat başarılı öğrenciler de sayıca azdır yada yoktur. Parazitlerin çokluğu potansiyelin performansa dönüşmesini engellerken, yokluğu ise bu dönüşümü öğrenci için mümkün hale getirir. Bu sebeple; öğrenciye düşen görev başarı yolculuğunun daha ilk adımında önce potansiyelini keşfetmesi ve sonra da potansiyelinin performansa dönüşme sürecini en etkin şekilde yönetmesidir.

Bu eğitim seminerinin amacı; zihinsel ve duygusal becerilerinizin performansınız üzerindeki önemli etkisini size göstererek, potansiyelinizin keşfini sağlamak sonra da üniversite sınavında gereksinim duyacağınız performansın potansiyele eşitlendiği zirve performansınızı nasıl yakalayacağınız konusunda sizde bir farkındalık yaratmaktır. Bu sebeple bu eğitim, sınavdaki performansınızın tutum ve davranışlarınız tarafından belirlendiğine dikkat çekmek için yazılmıştır. Çünkü; tutum ve davranışlarınız iyiyse parazitlerinizi azaltır ve yok eder, değilse performansınızın potansiyelinize eşitlenmesini engeller ve sizi başarısızlığa mahküm eder.

“Üniversite Sınavında Başarının Anahtarı Yürekten Adanmaktır” Eğitim Semineri`nde kendinizle yüzleşmeye, hesaplaşmaya ve vuruşmaya hazır olun. Bu yolculuğun sonunda kendinizle barışarak hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için bir yol bulacağınızdan hiç şüphe etmeyin. İsteyin, hedefinize sımsıkı sarılın ve yürekten adanın. Çünkü başarı yolunda ihtiyaç duyduğunuz yakıtın miktarı, o başarıyı ne kadar istediğinizle artar yada azalır. Başarıyı istemekteki adanmışlığınız, sizi o başarıya götürecek yakıtın miktarını belirler.

Not: “Başarının Anahtarı Yürekten Adanmaktır” eğitim semineri, lise`de okuyan ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere, öğretmenlere ve “Veli Toplantıları” nda anne babalara yönelik 1/2  günlük bir seminer, yada isteğe bağlı olmak üzere sayıca çok geniş katılımcı gruplarına yönelik 90 Dakikalık profesyonel konuşma programı olarak organize edilmekte ve İlhan Ürkmez`in ilgi uyandıran ve profesyonel anlatımıyla sunulmaktadır.

Not : İlhan Ürkmez program öncesinde ve sonrasında isteyen öğrenciler için kitaplarını imzalamaktadır.

WhatsApp ile Bilgi Alın!