Başarının Visa’sı

Programın Amacı ve İçeriği :

Okul hayatı`nda ve üniversite sınavı`nda başarılı olmak ve her zaman kazanan biri olmak istiyorsanız, yapacağınız ilk şey zaten öyle biri olduğunuzu kabul etmek, bunu düşünmek ve buna inanmaktır. Çünkü; kazanmak önce beyinde başlar, beyinde devam eder ve beyinde biter.

Başarı odaklı olmak ve kazanmak öğrenilebilir. Önemli olan başarı odaklı kalarak kazanmayı isteyen öğrencilerin, ne tür araçlara sahip olması gerektiğini bilmesi ve bu araçları yerinde, doğru şekilde ve ustaca kullanabilmesidir.

Unutulmamalı ki; her öğrenci aynı araçlara ( VİSA:Vizyon, İnanç, Strateji, Adanmak ) sahip olabilir, fakat farkı bu araçların o öğrenci tarafından nasıl yorumlanarak kullanıldığı ortaya çıkarır. Bu sebeple; başarının ve kazanmanın araçlarına sahip olmak belki bir seçim olmayabilir, fakat bu araçların nasıl kullanılacağına karar vermek öğrencinin kendi seçimiyle olur. Doğru seçimler ve doğru davranışlar, başka doğru seçimleri ve doğru davranışları doğurur.

Başarı odaklı olmak ve kazanmak bir tavırdır. Kendiliğinden gerçekleşmez. Kazanmak için zihinsel bir tutum ve enerjisini hedefe yönlendiren bir beden gerekir. Doğru seçimleri zamanında doğru yapmayı gerektirir. Bu sebeple; doğru hazırlık, başarıya odaklı yapılan her işte sonucu değiştiren önemli bir faktördür. Doğru hazırlık, yapılan işte başarılı bir performans göstermeyi, başarılı bir performans göstermek ise hedefi yakalamayı sağlar.

Üniversite Sınavı`nda başarının kapısını açacak VİSA`ya sahip olan öğrenci, her zaman sorunlar karşısında doğru karar verebilecek ve doğru davranış gösterebilecek “donanıma” ve kendisini başarı yolunda hedefe götürebilecek olgunlukta “akıl sağlığı”na sahiptir. Bu sebeple; üniversite sınavına hazırlık sürecinizde eğer olumlu bir tutum içinde kalarak kendi VİSA`nızı yaratıp yola çıkarsanız, başarısız olmaktan korkan öğrencilere göre bir adım ileriden başlamış olursunuz.

Not: “Üniversite Sınavını Kazanmanın Altın Anahtarı: Başarının VİSA`sı” eğitim semineri, lise`de okuyan ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere, öğretmenlere ve “Veli Toplantıları” nda anne babalara yönelik 1/2  günlük bir seminer, yada isteğe bağlı olmak üzere sayıca çok geniş katılımcı gruplarına yönelik 90 Dakikalık profesyonel konuşma programı olarak organize edilmekte ve İlhan Ürkmez`in ilgi uyandıran ve profesyonel anlatımıyla sunulmaktadır.

Not : İlhan Ürkmez program öncesinde ve sonrasında isteyen öğrenciler için kitaplarını imzalamaktadır.

WhatsApp ile Bilgi Alın!