Lider Öğretmen Eğitimleri

Programın Amacı ve İçeriği:

Başarı Koçu, Danışman ve Yazar İlhan Ürkmez`in bilgi ve tecrübesiyle içeriklerini oluşturduğu ve dizayn ettiği, okullarda görevli yöneticilerin ve öğretmenlerin ihtiyaçlarına odaklı hazırlayarak sunduğu “Öğrencileri Etkileyen, Heyecan Yaratan, İz Bırakan ve Fark Yaratan Lider Öğretmen Eğitim Seminerleri ve Profesyonel Konuşma Programları”, öğretmenlere nasıl daha iyi öğretecekleri  konusunda   temel   bilgileri aktaran bir program olmakla birlikte, aynı zamanda öğretmenlere,öğrencileriyle, meslektaşlarıyla, okul yönetimiyle ve velilerle ilişkilerini geliştirmek konusunda iletişim tekniklerini ve yöntemlerini öğreten ve bu alandaki uygulamaları örnekleriyle gösteren bir programdır.

Başarılı eğitim kurumlarını başarısız eğitim kurumlarından ayıran en temel özellik, başarılı eğitim kurumlarının inisiyatif kullanabilen, çözüm odaklı düşünce içinde proaktif davranış sergileyen işin uzmanı profesyonel öğretmenlere sahip olmalarıdır.

Bireysel öğrenme, yüksek performanslı eğitim kurumlarının kilit unsurlarından biri ve kişisel liderliğin temelidir. Öğretmen öğrendikçe kurumda öğrenir ve böylesi bir öğrenme süreci, o eğitim kurumundaki eğitimin etkinliğini artırarak, fark yaratıcı noktaya taşır. Bu sebeple; bir eğitim kurumunun becerileri, öğretmenlerinin becerileriyle ve performanslarıyla sınırlıdır.

Çok iyi öğretmeni, daha az iyi bir öğretmenden ayıran bilgi düzeyindeki farklılık değildir. İyi öğretmenleri daha az iyi öğretmenlerden ayıran öğrencileriyle kurdukları ilişki biçimi ve fark yaratan öğretme tarzıdır. Öğretmen-öğrenci ilişkisinden istenen sonuçlar, öğretmenin ne öğrettiğine değil, nasıl öğrettiğine, öğrencilerle nasıl iletişim kurduğuna ve onlara örnek olup etkilemesine, harekete geçirmesine, başarı yolunda ikna ederek umut yaratmasına ve sonuç olarakta öğrencilerin davranışlarında hedef odaklı değişimler yaratmasına bağlıdır.

Eğitmek, doğru tepki vermektir. Lider Öğretmen ise öğrencilerine örnek olan, onları etkileyen ve hedef veren, hedeflerine ulaşmaları için harekete geçirten, ilham veren ve heyecan yaratan, başarı yolunda ikna eden ve umut yaratan, öğrencilerin davranışlarında, tutumlarında, değer sistemlerinde ve inançlarında değişiklikler yaparak tüm bunların neticesinde sonucu değiştiren kişidir.

“Öğrencileri Etkileyen, Heyecan Yaratan, İz Bırakan ve Fark Yaratan Lider Öğretmen Eğitim Seminerleri ve Profesyonel Konuşma Programları” ;

 • Öğretmenlerin kişisel gelişimlerini ve 21.Yüzyıla uygun değişimlerini amaç edinen eğitim içeriklerinden oluşur. Bu proğrama katılan her öğretmen, artık hayata öncesinden çok farklı olacak şekilde bakacak yetkinliğe sahip olacaktır.
 • Öğretmenlere, özellikle öğrencileriyle kurdukları ilişkiyi kontrol etmelerini ve karşılarındaki öğrenciyi zorlamadan istediklerini elde etmeleri konusunda büyük bir imkan sunar.

Bu programın amacı, öğretmenleri, iletişim becerilerini kullanarak, davranış ve tavır değişikliğine yönlendirmek ve sınıf içinde çözüm odaklı anlayış geliştirerek öğretmen-öğrenci işbirliğini ve sonuç olarakta eğitimin öğrenci merkezli etkinliğini artırmaktır.

Bu program, okullarda görevli yöneticilerin ve öğretmenlerin “hayat enerjilerini yükselten, motivasyonlarını arttıran, sahip oldukları motivasyonu ortaya çıkararak sınıf içi iletişimin kalitesini arttırma adına kullanma imkanı veren ve daha mutlu bir eğitim yaşamı için yönetici ve öğretmenlere kullanabilecekleri iletişim, yönetim ve liderlik araçları sunan” bir programdır.

“Öğrencileri Etkileyen, Heyecan Yaratan, İz Bırakan ve Fark Yaratan Lider Öğretmen Eğitim Seminerleri ve Profesyonel Konuşma Programları”, okullarda ve diğer eğitim kurumlarında görevli öğretmenler ve yöneticiler için süre olarak 1 günlük seminerler, yada isteğe bağlı olmak üzere sayıca çok geniş katılımcı gruplarına yönelik 2 saatlik yada içeriği geniş tutularak 1/2 günlük konuşma programları olarak organize edilmekte ve İlhan Ürkmez`in ilgi uyandıran ve profesyonel  anlatımıyla sunulmaktadır.

İlhan Ürkmez’in “Öğrencileri Etkileyen, Heyecan Yaratan, İz Bırakan ve Fark Yaratan Lider Öğretmen Eğitim Seminerleri ve Profesyonel Konuşma Programları” aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır : 

 • Öğrenmeyi Öğrenmek Eğitimi
 • Öğretmenler İçin Etkili İletişim
 • Öğrencileri Başarıya Odaklayan Olumlu İlgi ve Takdir
 • İçinizdeki Sizi Keşfedin
 • Öğretmenler İçin Kişisel Değişim ve Gelişim Yolculuğu
 • İçinizdeki Size Dokunun
 • Duygusal Zeka : Öğretmen Öğrenci İlişkilerinde Duyguların Dili
 • İz Bırakan ve Fark Yaratan Öğrenci Koçluğu
 • Başarılı Öğretmenler Neyi Doğru Yaparlar?
 • Farkındalığı Arttıran, Sıradışı Etki Yaratan ve İz Bırakan Eğitim
WhatsApp ile Bilgi Alın!