Öğretmenler İçin Etkili İletişim

Neden Böyle Bir Eğitim?

“Öğretmen ve Öğrenci İletişiminde Sonucu Değiştiren Etkili İletişim Becerileri” Eğitim Seminer Programı, öğretmenlere, öğrencileriyle, meslektaşlarıyla, okul yönetimiyle ve velilerle ilişkilerini geliştirmek konusunda iletişim tekniklerini öğreten bir programdır.

İletişim etkinliğini geliştirmek bir öğretmenin işini kolaylaştırır ve işinden keyif duymasını sağlar.

Öğretmen-öğrenci ilişkisinden istenen sonuçlar, öğretmenin ne öğrettiğine değil, kime ve nasıl öğrettiğine bağlıdır.

“Öğretmen ve Öğrenci İletişiminde Sonucu Değiştiren Etkili İletişim Becerileri” Eğitimi öğretmenlere, özellikle öğrencileriyle kurdukları ilişkiyi kontrol etmelerini ve karşılarındaki öğrenciyi zorlamadan istediklerini elde etmeleri konusunda büyük bir imkan sunar.

Bu programın amacı, öğretmenleri, iletişim becerilerini kullanarak, davranış ve tavır değişikliğine yönlendirmek ve sınıf içinde çözüm odaklı anlayış geliştirerek öğretmen-öğrenci işbirliğini artırmaktır.

Bu program, okullarda görevli yöneticilerin ve öğretmenlerin “hayat enerjilerini yükselten, motivasyonlarını arttıran, sahip oldukları motivasyonu ortaya çıkararak sınıf içi iletişimin kalitesini arttırma adına kullanma imkanı veren ve daha mutlu bir eğitim yaşamı için yönetici ve öğretmenlere kullanabilecekleri iletişim ve yönetim araçları sunan” bir program olup,  “Lider Öğretmen Eğitim Seminerleri Projesi”  kapsamında hazırlanmıştır.

Not: Öğretmen ve Öğrenci İletişiminde Sonucu Değiştiren Etkili İletişim Becerileri” Eğitimi Semineri,  okullarda görevli yöneticilere ve öğretmenlere yönelik olmak üzere,  1 günlük eğitim programı olarak organize edilmekte ve İlhan Ürkmez`in ilgi uyandıran ve profesyonel  anlatımıyla sunulmaktadır.

WhatsApp ile Bilgi Alın!